Aleš Petráň

Ahoj ☀️, jmenuji se Aleš, je mi 35 let (2022) a tančím od svých 10ti let. K tanci mě přivedla maminka, jelikož také za mlada tančila. Tanci jsem kompletně propadl poté, co se mi začal věnovat Petr Čadek s Míšou Krupičkovou a dal mi příležitost nejen do soutěžního tance nahlédnout, ale aktivně se jej zúčastnit. V aktivní taneční kariéře jsem se protančil jak ve standardu, tak latině do nejvyšší taneční třídy "M" (mezinárodní).

Na národních i zahraničních soutěžích amatérské federace jsem se umisťoval na finálových pozicích, byl jsem dlouholetým členem NRT (národního reprezentačního týmu) ve svazu ČSTS (Český svaz tanečního sportu). Moje kariéra byla velmi slibně rozjetá (rok 2011, 2012). Vyvrcholením těchto sezón byla reprezentace na MS v latině v Singapuru, kde jsem se umístil na 37.místě z 90 zúčastněných párů. V roce 2012 jsem byl oceněn medailí ze svazu ČSTS za 3.místo v tabulce dospělácké taneční ligy v latině.

Bohužel v následujícím roce začaly těžké zdravotní problémy, které vyústily v doživotní zápas s touto nemocí. Boj o život v nemocnici jsem za pomocí doktorů, obzvláště paní Mudr. Nedbalové, zvládl a pokusil se vrátit do normálního života. S tancem byl konec prakticky ze dne na den. Nicméně taneční boty mají velikou magickou moc a po 2-leté odmlce a vlastním pocitu, že to tak má být, jsem se pokusil do tance vrátit, avšak nyní již jako člen profesionální federace WDSF (World Dance Sport Federation).

Moderní biologická léčba, kterou jsem dostal, mi pomohla se vrátit do formy. Opět jsem brázdil taneční parkety a umisťoval se na zahraničních soutěžích profesionálů na finálových pozicích. Ve světovém žebříčku jsem byl v TOP 10 v profesionálech WDSF.

V současné době se věnuji především trénování, vedení tanečního klubu, moderování a pořádání společenských akcí.